Верещук просить не перебільшувати вплив світових лідерів на переговори щодо "Азовсталі"

Українська правда

Віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук просить не перебільшувати вплив світових лідерів на переговори щодо евакуації військових з "Азовсталі".
Джерело: Верещук у Telegram
Пряма мова: "Серце країни зараз - це Азовсталь. Крім азовців, там наші ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, бійці СБУ, поліцейські та тероборона...
Нам не варто перебільшувати вплив світових лідерів. Бо, якби цей вплив був належним, не було б війни.
Є наказ президента - зробити все можливе та неможливе, щоб витягнути наших звідти. Команда працює".
Деталі: За словами міністерки, перемовини з ворогом дуже складні: "Результат може не задовольнити всіх, але наше завдання витягнути наших хлопців. Усіх. Живими".
Верещук запевнила, що поділяє тривогу та хвилювання близьких за долю захисників "Азовсталі".
За її словами, "на війні чудес не буває", тому працює "тверезий та прагматичний підхід".
Що було раніше: Верещук повідомила, що ведуться переговори за посередництва Туреччини, ООН та МККК про евакуацію військових з "Азовсталі" - почнуть з тяжко поранених.
Вона повідомила, що Україна бажає, щоб було підписано документ: як саме відбуватиметься евакуація з "Азовсталі" і зараз триває підготовка до його підписання.
Зараз українська сторона, за її словами, веде переговори лише про 38 важкопоранених (лежачих) бійців, а якщо вдасться обміняти 38 важких, "будемо рухатись далі".
У РФ заявили, що готові відкрити коридори для евакуації цивільного населення на територію підконтрольну українській владі та в іноземні держави.
Передісторія:

11 травня віцепрем'єрка повідомила, що українська сторона пропонує росіянам обміняти важкопоранених українських військових, які лишаються на "Азовсталі", на полонених військових РФ.
Верещук також пояснила, що, станом на зараз, військовим шляхом деблокувати "Азовсталь" неможливо.
Російські окупанти відмовились щодо процедури extraction захисників Маріуполя морем до нейтральної країни. Також вони сказали, що після вивезення всіх цивільних із бункерів, у них, мовляв, "розв'язані руки".
Туреччина пропонувала Росії вивезти українських військових з Маріуполя й гарантувати, що до кінця війни вони більше не воюватимуть, а лишатимуться в Туреччині.