Рубіжне майже під окупантами, але в Білогорівці їм влаштували «Чорнобаївку»

NTA

Російські війська майже взяли під контроль Рубіжне Луганської області, натомість у Білогорівці зазнають дедалі більше втрат, через що цілий батальйон росіян уже відмовився йти в наступ.

Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у прямому ефірі спільного телемарафону «Єдині новини».

«Рубіжне, на жаль, вони контролюють майже все – але ті околиці, які обороняють наші нацгвардійці, вони ніяк третій місяць пройти не можуть. Ситуація в Рубіжному складна: води немає, газу немає. Єдине, чим пишаються орки, – вони «відкрили» нашу лікарню, яка стояла закрита», – зазначив він.

Гайдай додав, що тривають потужні бої на межі з Донецькою областю, росіяни намагаються перекрити трасу з боку Попасної та з боку Білогорівки.

«Білогорівка – це вже історія, притча во язицех. Чорнобаївка в деяких моментах, напевно, відпочиває. Бо таку впертість, тупість, я не знаю, що це, – щоб отак у лобову лізти, ставити понтони в одному й тому самому місці, де вже розбили майже 90 одиниць важкої техніки, де купу спалили, потопили… Якась «гондола» в них була – ми її «Підмосков’ям» називаємо, тому що на «Москву» вона не тягне, гелікоптер збили. Там просто жах – і вони все одно намагаються це зробити», – розповів Гайдай.

За його інформацією, цілий батальйон відмовився йти в наступ, бо бачать, що відбувається.

«Зараз наші хлопці розпочинають артилерією відпрацьовувати той бік Сіверського Дінця, на якому вони намагалися закріпитися. І на підступах до Сєвєродонецька вони кажуть, що взяли Воєводівку, – вони так її взяли, що зайти в неї не можуть, бо чомусь гинуть. І намагаються зробити прорив у напрямку Гірського з боку Нижнього», – підсумував Гайдай.

Нагадаємо, що на Донецькому та Луганському напрямках українські військові відбили 10 атак ворога. Ще на трьох локаціях тривають бої з окупантами.

Упродовж 13-го травня Збройні сили України з Оперативно-тактичного угруповання «Схід» відбили 9 атак російських військових.

Російські загарбники вже не перший день поспіль намагаються безуспішно переправити свої війська через річку Північний Донець.

Російські окупанти не припиняють наступу у Східній операційній зоні. Ворог завдає ракетних ударів по об’єктах промислової інфраструктури та обстрілює цивільні об’єкти на території України.