В Інституті вивчення війни розповіли, за яких умов ЗСУ зможуть повернути весь Донбас

Патріот Донбасу

Якщо російські війська вирішать припинити наступ, це може свідчити про плани Кремля щодо анексії вже окупованих територій.
Про це заявили аналітики Інституту вивчення війни, повідомляє «ZN.UA».
Наразі війна Росії проти України може розвиватися за трьома варіантами: окупанти спробують або «приєднати» до РФ окуповані території, або проведуть приховану мобілізацію – для цього потрібно більше часу, або з наявними ресурсами намагатимуться й надалі досягти поставлених цілей. За прогнозами Інституту вивчення війни США, останній варіант призведе до падіння армії загарбників у найближчі місяці.
Крах, за словами аналітиків, можливий і під час проведення мобілізації. Факт того, що диктатор Володимир Путін розпочав війну проти України, незважаючи на погану військову підготовку та посередні можливості власної армії, свідчить про те, що Заходу не слід брати до уваги нібито тверезі російські оцінки свого ресурсу.
В ISW прогнозують, що якщо Росія не зупинить наступ своєї армії передчасно, то ЗСУ зможуть не лише відтіснити рашистів на їхні позиції станом на 23 лютого, а й повністю деокупувати Донецьку та Луганську області. Якщо ж наступ окупантів припиниться вчасно – це свідчить про плани Кремля щодо анексії.

«Російські сили, швидше за все, або вирішать припинити наступ на Донбасі та анексувати територію, яку вони зараз утримують, або зазнають військової поразки від українських сил», – йдеться у звіті.