Росіян відкинули від Харкова, ЗСУ переходить у контрнаступ на Ізюмському напрямку

Стопкор

ЗСУ успішно контратакують на Харківщині: російські війська відкинули практично до кордонів з рф. Це дасть можливість дещо полегшити життя харків'ян, зазначає директор "Центру військово-правових досліджень" Олександр Мусієнко.

"Дійсно ми бачимо злагоджені дії сил оборони на півночі і північному заході від Харкова. І з цим точно можна привітати харків'ян, оскільки принаймні зменшиться кількість артилерійських обстрілів, яких було надзвичайно багато. Прилетало й у житлові забудови, у парки, на цвинтарі. Руйнувалась інфраструктура й гинули мирні громадяни", – коментує Мусієнко.

{"id":"f7Ol_Hq8ET0","startTime":23}

За його словами, значна кількість обстрілів велася росіянами саме з кілометрової зони на північ від обласного центру.

"Тепер росія буде позбавлена можливості розміщувати реактивну артилерію в межах деяких населених пунктів. І це зменшить імовірність обстрілів", – підкреслює експерт.

Другий позитивний момент – загальне зниження напруги в регіоні й звільнення українських сел від окупації.

"Якщо ці тенденції продовжуватимуться, а ми бачимо цей повільний рух, наші сили діють обережно, оскільки, на відміну від російської армії мають у пріоритеті збереження життів військових і цивільних, – загарбники будуть поступово відкинуті, витиснені з нашої землі", – вважає керівник "Центру військово-правових досліджень".

{"fileId":"ce33eb06"}

Він також зауважив, що по деяких напрямках росіяни переходять до глухої оборони, спалюючи за собою мости для того, щоб уповільнити наступ українських сил.

"Попри це, прогрес у нас є. 12 травня з'явилось офіційне повідомлення Генштабу ЗСУ про плюс ще один звільнений населений пункт. Що це дає? Крім того, що це знижує тиск на сам Харків через зменшення кількості артобстрілів, ми поступово перекриваємо росіянам логістичне забезпечення тих їхніх сил, які розміщені східніше й південніше – Ізюм, Лиман тощо", – наголошує Мусієнко.

Таким чином, звільнення частини Харківщини водночас зменшить і тиск рф на українські війська, що дислокуються по цих напрямках, звужуючи простір для маневру окупантів. Йдеться, зокрема, про Ізюмський напрямок.

{"id":"KharkivPolitics/9006"}

Це дасть можливість українським силам оборони зосередитися на виконанні інших завдань на сході України, де рф сконцентрувала велику масу живої сили й техніки, резюмує експерт.

Нагадаємо, у Східній операційній зоні тривають запеклі бої. Армія рф відступає на північ від Харкова від тиском ЗСУ. Ще одна турбота росіян – не потрапити в оточення у районі міста Ізюм, де нещодавно було зосереджено значні сили армії рф для атаки на східному фронті.