Так само, як в Криму: окупанти планують провести "перепис" населення на Херсонщині

24 канал

У Херсонській області російські окупанти планують провести перепис населення. Така ж ситуація була в тимчасово окупованому Криму у 2014 році.

Зокрема, підготовка розпочалася у Генічеському районі, що на Херсонщині. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Головне Рідні захисників Маріуполя звернулися до лідера КНР і втрати окупантів: основне за 80 день війни

Окупанти планують провести "перепис" населення на Херсонщині

Так, за словами Денісової, жителі Генічеського району почали отримувати повідомлення із закликом звернутися до сільської ради із документами – паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю.

При цьому в оголошеннях зазначається, що це стосуватиметься лише тих, хто має місцеву прописку.

Згідно з отриманою інформацію, "перепис" планують почати 16 травня й завершити до кінця місяця.

Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав людини. Наголошую, що будь-які сценарії і маніпуляції окупантів та колаборантів зі "статусом" Херсонщини є юридично та політично нікчемними,
– написала Денісова.

Вона також додала, що російські загарбники розглядають різні варіанти щодо "статусу" тимчасово окупованих територій, зокрема, серед них і створення так званого кримського федерального округу. У Херсонській області, найімовірніше, такі кроки приймають на тлі неуспішного "референдуму".

Останні новини з Херсонщини Може зацікавити – коли ЗСУ можуть звільняти Херсон: дивіться відео