Російські окупанти мають намір провести у Херсонській області перепис населення – Денісова

Гордон

На окупованих територіях Херсонської області російські війська мають намір розпочати 16 травня перепис місцевого населення. Про це 14 травня у Facebook поінформувала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова."Російські окупанти планують провести "перепис" населення на Херсонщині, так само, як це було в тимчасово окупованому Криму у 2014 році. [...] Окупанти планують почати "перепис" у понеділок, 16 травня, і завершити до кінця місяця", написала вона.
За даними омбудсменки, у Генічеському районі жителям надходять повідомлення із закликом звернутися до сільської ради з паспортом, ідентифікаційним кодом, свідоцтвом про народження дітей, пенсійним посвідченням, посвідченням особи з інвалідністю.
"В оголошеннях вказується, що це стосуватиметься лише тих, хто має місцеву прописку. [...] Враховуючи те, що ідея з "референдумом" на Херсонщині провалилася, російські окупанти розглядають різні варіанти щодо "статусу" тимчасово окупованих територій, зокрема і створення так званого кримського федерального округу", пояснила Денісова.
Вона наголосила, що дії росіян порушують міжнародні правові документи, згідно з якими "окупаційна держава не набирає суверенітету над окупованою територією і повинна дотримуватись законодавства, діючого на такій території".
"Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав людини в Україні. Наголошую, що будь-які сценарії і маніпуляції російських окупантів та колаборантів зі "статусом" Херсонської області є юридично та політично нікчемними. Херсонщина це Україна", заявила Денісова.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)