Нагадування про агресію Росії: на меморіалі "Дробицький яр" залишать сліди обстрілів

24 канал

Внаслідок обстрілів російських окупантів постраждав меморіал "Дробицький яр", що на Харківщині. На ньому планують залишити певні наслідки обстрілів як нагадування про російську агресію майбутнім поколінням.

Про це повідомила директорка меморіального комплексу Ірина Ференцева 14 травня, у день вшанування пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

До теми Злочин проти історії, – окупанти "денацифікували" меморіал жертвам Голокосту на Харківщині

Станом на 14 травня територія меморіалу поки не обстежена фахівцями, тому точної інформації про наслідки обстрілів комплексу ще немає. Через небезпеку традиційні щорічні заходи у Дробицькому яру не проводять.

На думку Ференцевої, цьогоріч пам'ять українців, які рятували євреїв, вшанують в інший спосіб, дистанційно.


Росіяни обстріляли Дробицький яр / Фото "Суспільного"

Наприклад, як зауважила директорка меморіалу, Ізраїль нагородив званням "праведник народів світу" понад 27 тисяч людей з різних країн.

Понад 2500 з них – українці, 90 харків'ян. Перший українець, якому було надане це звання у 1983 році – харків'янин Віктор Гладенко,
– наголосила Ференцева.

Вона пояснила, що раніше, проводячи екскурсії "Дробицьким яром", розповідали відвідувачам, що меморіал нагадуванням для того, аби ніколи більше такого не повторилось.

З 2014 року у меморіалі казали відвідувачам: "Бачимо, що історія нічого не вчить". Тож після обстрілів у 2022 році на меморіалі планують залишити сліди від обстрілів, аби ще раз нагадувати про російську агресію майбутнім поколінням.


На меморіали – 9 тисяч імен вбитих харківських євреїв / Фото "Суспільного"

Про підтримку інших країн

Ірина Ференцева також розповіла, що початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну отримувала дзвінки з різних країн від представників єврейських громадських організацій. Вони висловили обурення діями росіян.

"Мені телефонували наші партнери з Бостона, Німеччини, всі питали, що і як. Були обурені. Хоч офіційної реакції Ізраїлю немає, але мої знайомі теж дзвонили", – підкреслила директорка комплексу.

Читайте також Російські окупанти обстрілюють меморіали у Харкові: пошкоджено Менору у Дробицькому Яру

Меморіальні комплекси в Україні: останні новини