Повідомлено про підозру двом російським командирам, які надавали команди обстрілювати Харківщину

Украина криминальная

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру двом командирам розрахунку БМ-21 «Град» ЗС РФ за фактом порушення законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що двоє вказаних командирів 24 лютого 2022 року надали команди здійснити артилерійські обстріли Харківщини з території Бєлгородської області РФ. Виконуючи злочинний наказ, підлеглі командирам російські військовослужбовці обстрілювали Харківщину. Своїми діями вони зруйнували об’єкти критичної інфраструктури та житлові будинки у смт Козача Лопань Харківського району та навчальний заклад Дергачівської міської ради.

На теперішній час обласною прокуратурою вживаються заходи по встановленню всіх військовослужбовців ЗС РФ, винних у вчиненні воєнних злочинів задля притягнення до встановленої законом відповідальності.

Досудове розслідування здійснюється СВ Управління СБУ в Харківській області.

Довідково: як повідомлялось раніше, двох російських військових, які виконували злочинні вказівки підозрюваних, було взято у полон ЗСУ.

Наразі обвинувальний акт стосовно них затверджено та направлено до суду. Це є одним із перших випадків публічного суду в Україні над російськими військовослужбовцями.

Харківська обласна прокуратура