Вченими класифікований найбільший вид динозавра

Як відомо, рештки даного виду були виявлені вченими у 2007 році, після чого відбувався копіткий процес порівняння з останками вже відомих видів. Про це пишуть Економічні новини з посиланням на BBC.

В процесі ідентифікації у дослідників виникли труднощі через те, що кістки розташовувалися віддалено, а також їхній розмір та стан залишав бажати кращого. Хоча до того ж спеціалісти говорять про те, що є певні кістки, які виглядають краще. За своєю антропометрією Australotitan входить до 15  найбільших динозаврів, які вже відомі науці. Розмір цього виду сягав 6,5 метрів у висоту та 30 метрів у довжину.

Новоспечений вид має приналежність до групи завроподів - ці істоти харчувалися рослинами і при цьому досягали не аби яких розмірів. Група завроподів мешкала на австралійському континенті у крейдовий період, а це від 92 до 96 мільйонів років тому. Будова у них була далеко не прямопропорційна: маленька голова, довжелезна шия та хвіст і широкі лапи.

Окрім того, спеціалістами, в ході досліджень було виявлено, що вищезгаданий вид був тісно пов'язаний з вже трьома відомими видами завроподів: вінтонотитаном, діамантіназавром і саванназавром.