Саудівська Аравія робитиме літій з морської води

У Саудівській Аравії планують видобувати літій високої чистоти з морської води. Про розробку рішення для такого видобутку заявили тамтешні науковці.

У статті, опублікованій у журналі Energy & Environmental Science, група вчених з Науково-технологічного університету короля Абдалли повідомила, що у морській воді значно більше літію, аніж на суші, проте його концентрація надто низька – приблизно 0,2 частин на мільйон.

Однак, вчені знайшли вирішення, як підвищити вміст літію. Вони розробили електрохімічну ланку з мембраною з оксидів літію, лантану і титану (LLTO). Завдяки кристалічній структурі мембрани – пропускатимуться іони літію, разом з цим, блокуючи іони інших металів. Зазначається, що науковці тестували спеціальну систему, яка складається з трьох камер, на воді з Червоного моря. Їм вдалося досягти вмісту літію до 9 тисяч частин на мільйон, тобто до 0,9 відсотка.

Також вони скорегували кислотність розчину, отримавши твердий фосфат літію з незначними слідами іонів інших металів. Відтак, готовий продукт цілком відповідатиме запитам виробників акумуляторів.

Нагадаємо, Світовий банк допоможе українській науці кредитами. Україна отримає від банку на 200 мільйонів доларів, інформує Міністерство фінансів. Таке рішення Ради виконавчих директорів Міжнародного банку реконструкції і розвитку (входить до складу Світового банку).

Також ми писали, що Україна будуватиме житло для молодих вчених. Влада заявляла про намір ініціювати відповідну програму.