Аномально сильна радіоактивність Чорнобильської АЕС викликає занепокоєння дослідників

Тривале спостереження за аномально сильною радіоактивністю Чорнобильської АЕС викликає занепокоєння дослідників. Зруйнований блок знаходиться всередині величезного саркофага, тому неможливо зрозуміти по-справжньому, що ж відбувається всередині.

Уже багато років вчені констатують посилення реакції розщеплення в зруйнованому блоці Чорнобильської АЕС, чий реактор вибухнув 26 квітня 1986 року. Дійсно, через 35 років після ядерної катастрофи датчики видають дані, що свідчать про аномальну ситуацію всередині бетонного корпусу, що покриває реактор, — повідомляє Europe 1.

Ситуація на АЕС все більше і більше турбує вчених, тому що датчики, встановлені над саркофагом, показують підвищений рівень нейтронів, що випускаються сумішшю уламків і радіоактивного матеріалу. Їх рівень зріс на 40% з 2016 року.

Tchernobyl : face à des braises radioactives ravivées, les scientifiques s'interrogent https://t.co/bFB5QEviU0

— Europe 1  (@Europe1) May 28, 2021

Деякі фахівці вважають, що підвищена активність може бути викликана попаданням води всередину реактора. Ігор Ле Барс з Інституту проблем ядерної безпеки АЕС вважає:

«Вода, потрапляючи на нейтрони, здатна змінити їх енергію і реакцію поділу, що веде до розщеплення ядер урану. Одне з питань, яке виникає сьогодні, полягає в тому, чи існують коливання вологості, які викликають збільшення здатності до розмноження нейтронів, чи ні».

На жаль, отримати відповідь неможливо, оскільки дослідники не можуть точно знати, що відбувається всередині саркофага, який оточує випатраний реактор, повідомляє 20 Minutes.

https://t.co/rK7VXXWme2

— une minute (@uneminute3) June 2, 2021

Жан-Крістоф Гаріель, заступник директора IRSN, пояснює:

«За будь-яких обставин не існує небезпеки вибуху, який пошкодив би всю споруду, що залишилася від станції і тим більше саркофаг. Проте очевидно, що це особливе явище, якщо воно свідчить про відновлення ядерної реакції. Це зробить ще більш важкими і складними роботи по демонтажу внаслідок неминучого посилення радіації».

Тепер українці мають насамперед посилювати вимірювальну апаратуру перед можливим використанням коштів, призначених для поглинання нейтронів.

Джерело: The Epoch Tmes