Вихід Росії з проекту МКС: У США заявили, що планують розібратися

Про це вона розповіла під час брифінгу, передає Depo.ua із посиланням на телеканал NBC News.

Чиновниця зазначила, зокрема, що їй нині потрібно більш уважно вивчити причини введення США санкцій проти російських космічних компаній. Крім того, їй необхідно отримати відповідні консультації з командою з нацбезпеки.

Псакі додала, що це – дуже цікаве питання.

"Я не багато знала по цій темі, поки ви (журналісти, – ред.) не запитали", – зізналася вона.

Крім того, Псакі наголосила, що спільна робота у питаннях, які стосуються космосу, – одна з областей, в яких США історично співпрацювали з Росією.

Нагадаємо, дещо раніше повідомлялося, що Росія нібито вирішила піти з проекту МКС, де в модулі "Зірка" вже більше пів року фіксується витік повітря, який космонавти намагаються ліквідувати різноманітними способами. У Кремлі оголосили, що країна має намір відмовитися від участі в проекті.

Крім того, у травні поточного року Міжнародна космічна станція зазнала нових ушкоджень.

Довідка: Міжнародна космічна станція (МКС) є найбільш масштабним проектом людства з опанування простору за межами Землі. Загальна її вартість оцінюється в 150 мільярдів доларів – МКС називають найдорожчим створеним людьми об’єктом в історії. Тільки США витратили на неї понад 100 мільярдів, і ще 3-4 мільярди щороку – на її утримання.

Відомо, водночас, що із серпня 2020 року екіпаж МКС займається пошуком та усуненням витоку повітря в російському модулі "Зірка". Експертами навіть висловлювалася думка, що розгерметизація може бути пов'язана з віком станції, але керівництво "Роскосмосу" запевняло, що модулі МКС здатні пропрацювати набагато довше свого гарантійного терміну.