National Geographic офіційно визнав існування Південного океану

Американський телеканал про живу природу National Geographic офіційно визнав існування п'ятого океану - Південного National Geographic повідомив про це у своєму Twitter.

Таке визнання приурочили до Всесвітнього дня океанів, який відзначається 8 червня.

Four oceans or five? It's #WorldOceansDay🌊 and National Geographic is making a change to recognize the Southern Ocean as a fifth official ocean in our atlases and maps! https://t.co/HSHRUAyWuE

— National Geographic (@NatGeo) June 8, 2021

Південний океан є центром південної півкулі. Він безпосередньо оточує Антарктиду, тягнучись від берегової лінії континенту до 60 градусів південної широти, за винятком протоки Дрейка і моря Скотія. Межі океану торкаються трьох інших океанів – Атлантичного, Індійського і Тихого.

Південний океан є унікальним тим, що всередині нього є течія.

Межа Південного океану в 60° південної широти приблизно збігається з антарктичною циркумполярною течією (потужна океанічна течія в Південній півкулі між 40 і 55° південної широти), яка, за даними National Geographic, робить воду більш холодною і менш солоною, ніж та, що знаходиться на північ від регіону. Ця течія, вік якої оцінюється приблизно в 34 мільйони років, робить екологію Південного океану особливою, забезпечуючи унікальне середовище проживання для тисяч видів, йдеться в журналі National Geographic.

Океан також є життєво важливим компонентом мінливого клімату Землі. Це єдина глобальна течія Землі, що використовує води Атлантичного, Тихого і Індійського океанів для перенесення тепла по планеті.

Всесвітній фонд дикої природи повідомляє, що температура води коливається від +10 градусів за Цельсієм до -2 градусів за Цельсієм, і що, якщо Південний океан нагріється всього на 2 градуси, це може зменшити льодовий покрив в основних районах до 30%.

Від 1915 року Національне географічне товариство США випускає карти, де вказано тільки чотири океани: Атлантичний, Тихий, Індійський та Північний Льодовитий. Однак відтепер там зʼявиться пʼятий.

«Південний океан давно визнаний вченими, але оскільки ніколи не було згоди на міжнародному рівні, ми ніколи не визнавали його офіційно», — пояснив географ Національного географічного товариства Алекс Тейт.