На орбіті з’явиться супутник, яким зможе управляти кожен бажаючий

Космічне агентство NASA схвалило запуск нового супутника LightCube. Ця наукова ініціатива вже викликала запеклі суперечки як серед експертів, так і звичайних астрономів-аматорів.

Супутниковий інтернет Starlink Ілона Маска вже давно псує нерви астрономам по всьому світу, оскільки заважає спостереженню за космосом. З недавніх пір SpaceX все ж почала використовувати технологію затемнення, зробивши супутники менш помітними. Однак у випадку з ініціативою LightCube все з точністю до навпаки. Проблема в тому, що цей супутник оснащений яскравими ксеноновими лампами, отримати доступ до включення і виключення яких може будь-який радіоаматор. Більш того, це світіння можна буде спостерігати з землі.

LightCube розроблений стартапом Vega Space Systems і студентами Університету штату Арізона. Це освітній проект, здатний розповісти про те, як влаштовані телекомунікаційні мережі, космічні кораблі, атмосферні явища і що взагалі являє собою орбітальна механіка. Запуск супутника запланований на період між 2022 і 2025 роками.

Висловлюються побоювання, що супутник здатний завдати непоправної шкоди вивченню космосу. Мало того, якщо NASA дійсно схвалює подібні експерименти, то це може дати зелене світло великим компаніям, які мріють заполонити небо своїми супутниками.