Український супутник «Січ 2.30», ймовірніше, запустять з космодрому у Флориді — Тафтай

Український супутник «Січ 2.30» вже зібраний, наразі він проходить випробування у Дніпрі у конструкторському бюро «Південне». Пізніше вирішать питання щодо космодрому, з якого запустять супутник.

Про це в етері Громадського радіо розповів голова Державного космічного агентства КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля» Володимир Тафтай.

«Зараз супутник у КБ «Південне» у чистій камері, це спеціальне приміщення, де проводяться випробування. Питання щодо космодрому, з якого запустять супутник, вирішать пізніше. Зараз розглядається два варіанти, але, ймовірніше, запустять з Флориди. Планується, що супутник перебуватиме на орбіті три роки, хоча може прожити і 4-5 років. Усе залежить від умов, адже у космосі багато сміття, і абсолютно функціональні супутники можуть вийти зі строю, якщо попадає сміття», – розповів він.

Безпосереднім запуском супутника займатиметься компанія SpaceX.

Комунікація ведеться з фахівцями компанії, які відповідають за інтеграцію розміщення супутника. Дані з супутника зможуть використовувати країни-партнери України:

«Супутник  дистанційного зондування «Січ 2.30» може облетіти навколо світу 16 разів за добу, тому може бути знята будь-яка частина світу. Супутник інтегрований до системи «Копернік» (Copernicus Programme — програма спостереження за землею, яка координується та керується Європейською Комісією у партнерстві з Європейським космічним агентством (ЄКА), державами-членами ЄС та агенціями ЄС – ред.).  Це один з кроків вступу до Європейського космічного агентства. Це система, яка дозволяє обмінюватися супутниковими знімками та даними», – пояснив  голова Державного космічного агентства КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля» Володимир Тафтай.

Він додав, що Україна теж може користуватися такими знімками з інших супутників, але створення власного супутника дозволить отримувати такі знімки швидше:

«Це питання оперативності та доступності необхідних знімків у певний час, це більше питання безпеки, ніж сільського господарства. Це важливість отримання своєчасно знімків з високою оперативністю. Це не та система, яка дозволяє відслідковувати в режимі онлайн політ окремого літака, але дозволяє швидко зрозуміти, що трапилося під час, наприклад, аварії літака», – наголосив він.

Раніше голова Державного космічного агентства КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля» Володимир Тафтай розповів, що в Україні можуть створити плавучий космодром.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS