Астрономи знайшли у центрі Чумацького Шляху миготливу зірку у 100 разів більшу за Сонце

Про це повідомляє Кембриджський університет, а відповідне дослідження опублікують у Щомісячних повідомленнях Королівського астрономічного товариства.

Науковці з Великої Британії, Польщі та Чилі спостерігали за зорею за допомогою телескопа в обсерваторії в Чилі. Вони помітили, що зоря, яка розташовується за 25 тисяч світлових років і у 100 разів більша за Сонце, втрачає яскравість.

Вона втратила 97% своєї яскравості і майже зникла з неба, а потім упродовж 100 днів повернулася до початкової яскравості. Вчені називають такі зорі What is it (що це) або скорочено WIT. Останній об'єкт отримав назву VVV-WIT-08.

Вчені кажуть, що зоря втратила яскравість, імовірно, через те, що її закрив пил біля орбіти планети чи супутньої зірка. Незрозуміло, коли ще раз VVV-WIT-08 потьмянішає — науковці вважають, що це станеться у найближчі 20-200 років. Це не перша миготлива зоря, яку виявили астрономи. Раніше вчені визначили, що пил змушує гігантську зірку Epsilon Aurigae тьмяніти на 50% кожні 27 років. Ще одна зоря TYC 2505-672-1 втрачає яскравість через пил від зірки поруч кожні 69 років. Науковці кажуть, що VVV-WIT-08 відрізняється від інших миготливих зірок тим, що вона тьмяніє та повертає яскравість упродовж місяців, а не років.