Селфі з Червоної планети: китайський марсохід надіслав нові фото

11 червня перший китайський марсохід “Чжуронг” надіслав на Землю нові знімки з Червоної планети.

Про це повідомляє пресцентр Національного космічного агенства Китаю.

Фото були представлені на церемонії в Пекіні, після чого 11 червня для громадськості їх опублікувало Китайське національне космічне управління.

Марсохід виконав три знімки власними камерами. Так, “Чжужун” відвіз камеру від посадкової платформи приблизно на десять метрів на південь. Потім апарат повернувся до вихідної позиції і зробив “автопортрет”.

Крім того, “Чжужун” зробив панорамні знімки рівнини Утопія, на якій приземлився, і інші знімки поверхні планети. На знімку на борту посадкової платформи видно китайський прапор і талісмани Олімпіади в Пекіні 2022 року.

“Зображення показує, що місцевість поблизу місця посадки рівнинна, а вдалині видно марсіанський горизонт. Розміри порід відповідають очікуванням, що вказує на те, що автономний вибір місця посадки та уникнення перешкод були ефективними”, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, NASA продемонструвало неймовірне панорамне відео з Марсу.

Крім того, NASA показало новий знімок марсохода Curiosity, який уже кілька років займається дослідженням Червоної планети. На ньому він зображений на скелястому утворенні Мон-Мірка.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.