Археологи знайшли на Донеччині два поховання зрубної культури

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Суспільне.

Зокрема, знайдено поховання людини на лівому боці, головою на схід, що притаманне для зрубної археологічної культури.

"Похованого супроводжували два керамічних горщики. Один поруч із ним та один на перекритті поховань", — пояснює Сергій Небрат. У кургані доби пізньої бронзи таких поховань два. Їх виявили на території між селами Стародубівка та Комишувате. Колись тут у степах жили скотарі", - розповів заступник начальника археологічної експедиції Сергій Небрат.

"Як правило зрубних поховань кілька. Може бути до десятка поховань в одному кургані. Але ми навіть здивувались, коли починали розкопки, що тільки два поховання було виявлено. Вони за рядом ознак виокремлюються, і можна припустити, що це поховання, так би мовити, лідерів того часу – вождів", — додав археолог.

Поряд із кам’яною могилою, яку називають циста, знайдено й інше поховання, а також горщик та м’ясну їжу, яку поклали в могилу, рештки дерев'яної чаші з бронзовим окуттям. Це доволі рідкісна знахідка.

Археологічна експедиція триває третій тиждень. У ній беруть участь викладачі та студенти Маріупольського державного університету.

Свої знахідки археологи відправлять на дослідження антропологам. Вони визначать вік, стать та хвороби померлих. Потому кістки зберігатимуть у музеї університету.