Фото: Hubble зробив нові знімки галактик після відновлення роботи

Телескоп Hubble від NASA зробив дві нові світлини галактик у космосі після того, як 13 червня на його комп’ютері виникла проблема.

Дві чорно-білі світлини показують різні галактичні краєвиди, повідомляє Space.

На лівому знімку можна побачити космічний об’єкт ARP-MADORE2115-273, який насправді є двома різними галактиками, що «танцюють» міжгалактичне танго. Сам об’єкт знаходиться приблизно за 297 мільйонів світлових років від Землі.

На світлині праворуч можна побачити ARP-MADORE0002-503, велику спіральну галактику, розташовану приблизно за 490 мільйонів світлових років від нашої планети. Вона утричі більша за галактику Чумацький Шлях.

Зазначається, що ці дві фотографії були тестовими світлинами після відновлення роботи телескопа.

17 липня NASA повідомило, що телескоп Hubble, на якому більше місяця тому виникли несправності, відновлює збирання наукових даних.

Телескоп Hubble було виведено на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання Discovery. Відтоді він передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту.

Апарат провів 1,2 млн цільових спостережень за 38 тисяч космічних об’єктів, на основі яких підготовлено близько 13 тисяч наукових робіт.

Нагадаємо, раніше телескоп Hubble сфотографував подвійні квазари, розташовані дуже близько один до одного. Такі подвійні позагалактичні об’єкти зустрічаються вкрай рідко.

Також Hubble зробив деталізовану світлину емісійної туманності Туманність Вуаль (IC 1340), що розташована у сузір’ї Лебідь.

Крім того, телескоп зробив світлину галактики NGC 1792, розташованої у сузір’ї Голуба.