Після польоту Джеффа Безоса в космос акції конкуруючої Virgin Galactic обвалилися

Безос на кораблі своєї компанії Blue Origin піднявся вище за Річарда Бренсона

Акції аерокосмічної компанії Річарда Бренсона Virgin Galactic впали на 8,17%, до $29,75 після відкриття основної торговельної сесії Нью-Йоркської фондової біржі. На 17:00 падіння сповільнилося до 6,91% ($30,16), пише РБК.

Акції дешевшають на тлі успішного польоту в космос засновника Amazon – Джеффа Безоса. На кораблі New Shepard своєї компанії Blue Origin найбагатший бізнесмен світу піднявся на висоту близько 100 км, де проходить лінія Кармана, яка відокремлює атмосферу Землі від космосу.

Разом з Безосом в польоті взяли участь його брат Марк, 82-річна колишня льотчиця Уоллі Франк і 18-річний студент Олівер Деймен. Підліток став першим комерційним клієнтом компанії, проте сума, яку він заплатив за політ, не розкривається.

При цьому спочатку місце пасажира, яке зайняв Деймен, придбав на аукціоні за $28 млн покупець, який побажав зберегти анонімність. Однак він відмовився від участі в першому польоті через щільний розклад і полетить в космос з Blue Origin пізніше.

11 липня в космос полетів Річард Бренсон на кораблі VSS Unity. Літак-носій VMS Eve доставив корабель на висоту понад 12 км, після чого той запустив ракетні двигуни і, розігнавшись до швидкості більше 3600 км/год, досяг висоти 86 км над Землею. Передбачається, що Virgin Galactic почне здійснювати комерційні рейси в 2022 році. А до цього корабель чекають ще два тестові польоти.

З дня польоту Бренсона акції Virgin Galactic впали майже на 40%. Негативна динаміка була викликана двома чинниками – фіксацією прибутку з боку інвесторів і додатковою емісією акцій, оголошеною наступного дня після запуску. Компанія заявила про додатковий випуск 10,16 млн паперів на суму $500 млн – по $49,2 за акцію.

Більше про це в матеріалі «Чому попри успішний політ в космос акції Virgin Galactic стрімко падають – пояснення експертів».