Ровер "Perseverance" розпочав пошуки життя на Марсі

Апарат Perseverance Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) розпочав пошуки ознак життя на Марсі.

Про це 20 липня повідомила пресслужба NASA.

"Після випробування набору приладів на своїй роботизованій руці, марсохід приступає до зондування каменів і пилу для підтвердження давнього життя", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Perseverance проведе аналіз гірських порід за допомогою рентгенівських променів та ультрафіолету, що дозволить збільшити масштаб крихітних сегментів поверхонь гірських порід, які можуть свідчити про минулу активність мікробів. Допомагатиме в аналізі порід 2-метрова роботизована "клешня" ровера.

"Якби у кратері Джезеро було б життя, докази цього життя могли б бути там", — заявила одна з керівників команди Perseverance Абігейл Аллвуд.

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!