Астронавти на МКС вийшли у відкритий космос для проведення монтажних робіт

Європейський і японський астронавти в неділю вийшли у відкритий космос з борту Міжнародної космічної станції (МКС) для проведення на її поверхні монтажних робіт, повідомило Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).

Вихід розпочався о 08:20 за часом східного узбережжя США з модуля Quest. Передбачається, що він триватиме близько 6,5 год.

Астронавтам Європейського космічного агентства (ESA) Томасу Песке і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) Акіхіко Хосіде належить встановити на опорному сегменті P4 ферми МКС обладнання для кріплення нової пари потужніших сонячних панелей IROSA, яку в 2022 році доставлять на станцію вантажним космічним кораблем Cargo Dragon американської компанії SpaceX.

Перша пара панелей IROSA була встановлена і розгорнута під час трьох виходів астронавтів в космічний вакуум в червні. Загалом до МКС буде додано три пари нових панелей.

Нові панелі дадуть змогу генерувати більше електроенергії для забезпечення функціонування станції. Вони встановлюються поруч з вісьмома старими, що підвищить потужність енергосистеми станції до 215 кіловат.

Як зазначає NASA, нинішні вісім сонячних панелей МКС функціонують поки що нормально, проте вони поступово деградують, оскільки їх термін служби був розрахований на 15 років. Найперша пара панелей була розгорнута на станції понад 20 років тому.