SpaceX готується запустити на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink

Важка ракета-носій Falcon 9 із черговою партією супутників стартує на орбіту для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомила компанія-розробник SpaceX.

"SpaceX планує здійснити запуск Falcon 9 із 51-м супутником Starlink з комплексу 4Е з бази Космічних сил в Ванденбергу в Каліфорнії", - йдеться в повідомленні.

Запуск передбачається здійснити о 20:55 у понеділок за часом Західного узбережжя США.

Це буде вже 31-е виведення на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року в рамках проекту Starlink. Орбітальне угруповання SpaceX вже складається з 1738 космічних апаратів.

Наразі компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі.

Багаторазовий перший ступінь американської ракети-носія Falcon 9, який буде використаний вже ввосьме, має здійснити керовану посадку на плавучу платформу Of Course I Still Love You у Тихому океані.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу (а в подальшому - з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. Загальна сума інвестицій у реалізацію проекту оцінюється в $10 млрд.