У Чорнобильському заповіднику показали будні диких тварин

Як передає Укрінформ, про це розповідає Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник у Фейсбуці.

Так, у заповіднику можна зустріти зубрів, котрі, як зазначається, іноді заходять із Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника (Білорусь). Це - єдиний представник диких биків Європи, який дожив до нашого часу.

"Зубр або європейський бізон є найбільшою наземною твариною Європи. Його фізичні показники вражають: висота у холці – біля 180 см, маса – від 400 до 900 кг", - зазначають у заповіднику.

Нині у світі популяція зубрів нараховує 8000 особин. В Україні роботи за напрямком відтворення цього виду тварин були розпочаті в середині 60-х рр. минулого століття. І наприкінці 1980-х рр. на території нашої країни було зосереджено третину світового поголів’я зубрів.

Проте політичні та економічні негаразди 1990-х зумовили втрату всіх попередніх досягнень, і наразі чисельність зубрів в Україні зменшилася більше, ніж втричі.

"Таким чином, ситуація, що склалась, потребує для збереження зубра комплексу дієвих заходів під патронатом як наукових установ, так і державних виконавчих структур", - вважають у Чорнобильському заповіднику. І розповідають, що мають реальні плани відновити популяцію дикого бика і на території заповідника.

У Чорнобильському заповіднику також продемонстрували фото, як живуть серед дикої природи олені благородні (Cervus elaphus), яструб великий (Accipiter gentilis), вовки (Canis lupus).

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник був утворений Указом Президента від 26 квітня 2016 року. Тут зафіксовано більше 300 видів хребетних тварин (із загалом 410, що зустрічаються в регіоні), з яких 75 видів (з 97 можливих) занесені до Червоної книги України. До Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи занесено 14 видів фауни. Значна кількість видів птахів перебуває під охороною Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин. До додатку 1 Бернської конвенції занесені 179 видів фауни.

Основна увага науковців зосереджена на вивченні рідкісних та типових видів фауни – великих хижаків (бурий ведмідь, рись, вовк) та копитних (лось, олень, косуля), популяція яких за останні роки суттєво зросла.

Флора заповідника налічує 1 256 видів судинних рослин, 120 видів лишайників та 20 видів мохів.