У США знайшли найдавніший ліс на Землі. Фото

Вчені знайшли під шосе поряд з невеликим містом Каїр на півночі штату Нью-Йорк залишки могутнього лісу. З'ясувалося, що він є найдавнішим на Землі.

Головною особливістю лісу є стародавні дерева з роду Eospermatopteris і Archaeopteris. Вони могли рости навіть в сухому середовищі.

У знайденій кореневій системі 385 мільйонів років тому росли як мінімум три найбільш стародавні в світі деревовидні рослини. Cladoxylopsids схожі на великі стебла селери, що тягнуться в небо на 10 метрів. Archaeopteris нагадували сосни, але з схожими на папороті листям. Eospermatopteris схожі на пальми з цибулиною на місці кореня.

Вчені вважають, що ці первісні дерева були досить старими та великими. Вони були розкидані по річковій заплаві, яка змінювалася в залежності від пори року.

Вчені відзначили, що Eospermatopteris мешкали тут більше 16 000 років. Їх корінню довелося пристосуватися до напівпосушливих умов і короткочасних повеней.

Вчені розповіли:

Як виявилося, найбільш стародавні дерева могли займати різні середовища та не обмежувалися лише вологою. Вони могли переносити різні умови, в тому числі й посушливі

Раніше в Чилі археологи знайшли залишки "крилатої ящірки" юрського періоду.