У жирафів вище шанс отримати удар блискавкою: вчені перевірили цей міф

Вчені розповіли, наскільки правда те, що у жирафів вище шанс отримати удар блискавкою. Виявилося, що зв'язок зросту цих тварин з природною стихією все ж є.

Розряд блискавки утворюється, коли кількість позитивно заряджених іонів досягає певного рівня. Тоді вони починають тягнутися вгору.

Найчастіше ці іони об'єднуються навколо високих об'єктів. З боку хмари їм на зустріч рухаються негативно заряджені іони.

Блискавка б'є в те місце, де зустрічаються потоки. Через свою висоту, навколо жирафів накопичуватися позитивно заряджені іони.

Зоолог Луїс Віллазон розповів, що з 1996 року по 2010 рік було зареєстровано п'ять смертельних попадань заряду блискавки в жирафів. Це небагато, але в світі існує всього близько 140 тисяч особин.

Шанс потрапляння блискавки в тварину становить 0,003% на тисячу особин на рік. Цей показник в 30 разів вище за аналогічний показник серед мешканців США.

Причиною частого попадання в жирафів є їх зріст. Якщо тварина довгий час стоїть нерухомо, то позитивно заряджені іони встигнуть накопичитися навколо та зустрітися з низхідним потоком негативно заряджених іонів, що і призведе до розряду.

Раніше вчені назвали найбезглуздіший міф про мозок, який ніяк не може зникнути.