Сонячне світло розкладає пластик на нові хімічні речовини, в тому числі й токсичні

Сонячне світло здатне розкладати пластикові відходи, які небезпечні самі по собі, на нові хімічні речовини і сполуки, розчинні у воді.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного вченими Океанографічного інституту Вудс-Гоулей в США.

Вони показали, що сонячне світло здатне не лише руйнувати пластик, але і перетворювати його базові полімери на нові хімічні сполуки.

Цей процес проходить досить швидко: після того, як пластикові пакети, з якими проводилися експерименти, піддавалися впливу сонячного світла протягом менше 100 годин, з них було вимито велику кількість розчинних органічних вуглецевих сполук.

Під час експерименту дослідники помістили поліетиленові пакети в мензурки з розчином, близьким до морської води. Половина мензурок перебувала в темному ящику шість днів. Решта залишалися п’ять днів на світлі.

Було виявлено, що зразки, залишені в темряві, виділяли в солону воду невелику кількість розчинних органічних сполук. Водночас ті зразки, які були на світлі, «купалися» в нових хімічних речовинах, зазначає видання.

Пластиковий «суп» містив десятки тисяч розчинених органічних сполук, у тому числі ймовірно токсичних, і всі вони були отримані за час, еквівалентний кільком тижням плавання сміття в океані під променями сонця.

«Дивно було виявити, що сонячне світло може розкласти пластик, який, по суті, є одним складом, в який зазвичай додають деякі добавки, на десятки тисяч сполук, які розчиняються у воді», — сказав дослідник Коллін Уорд.