Ракета SpaceX стартувала на орбіту з новою групою інтернет-супутників Starlink

Важка ракета-носій Falcon 9 у вівторок за київським часом стартувала на орбіту з партією з 51 міні-супутника для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомила компанія-розробник SpaceX.

Запуск був здійснений з бази Космічних сил США в Ванденбергу (штат Каліфорнія) о 20:55 в понеділок за часом Західного узбережжя США (у вівторок о 06:55 за Києвом).

Це вже 31-й виведення на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року в рамках проекту Starlink. Орбітальне угруповання SpaceX вже складається з 1 738 космічних апаратів.

Наразі компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі.

Багаторазовий перший ступінь американської ракети-носія Falcon 9, який використовується вже вдесяте, повинен буде здійснити керовану посадку на плавучу платформу Of Course I Still Love You у Тихому океані.

У майбутньому компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів цього типу (а в подальшому - з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. Загальна сума інвестицій в реалізацію проекту оцінюється в $10 млрд.