Створено самовідновлюваний бетон, який загоює тріщини за 24 години: вчені розповіли про нову розробку (ВІДЕО)

Самовідновлюваний бетон

Крихітні тріщини, які утворюються в бетоні, можуть не бути безпосередньою проблемою для структурної цілісності. Та з часом вода проникає всередину тріщини, що спричиняє їх розширення, а це вже може значно знизити міцність всієї конструкції. Ідея самовідновлюваного бетону полягає в тому, щоб втрутитися в цей процес, поки тріщини ще маленькі, "заживити" їх, щоб запобігти катастрофічним наслідкам, заміні конструкції або дорогому обслуговуванню.Вчені винайшли кераміку, яка може відновлюватися самостійно

Деталі інноваційної розробки

Команда винахідників взяла ідею самостійного відновлення у людському тілі. Вони спостерігали, як поводить себе фермент крові CA4. Сутність його полягає в тому, що він здатний швидко переносити СО2 з клітин до кровотоку.

Команда використала фермент CA4, додавши його в бетон перед змішуванням та заливкою матеріалу. Коли в бетоні утворюється невелика тріщина, фермент взаємодіє з вуглекислим газом у повітрі. В результаті утворюються кристали карбонату кальцію, які імітують характеристики бетону та швидко заповнюють тріщину, "заживляючи" її.Крупнейший в мире завод по откачке CO2 из воздуха открыли в Исландии (ФОТО, ВИДЕО)

В ході випробувань вчені продемонстрували, що їхній модифікований бетон може відновлювати тріщини, розмір яких становить декілька міліметрів за 24 години.

Самовідновлюваний бетон: дивитись відео

Цікаво про ремонти: чим і як загладити гіпсову штукатурку – детальний порадник