Екологи будуть вивчати Чорне та Азовське море за допомогою бельгійського дослідного корабля (ФОТО)

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів отримало науково-дослідне судно “Бельгіка”, повідомляють у Міндовкілля.

Раніше корабель знаходився у складі бельгійського наукового флоту та дослідив майже 1 млн. км моря провівши понад тисячу наукових кампаній.

Передача судна відбулася завдяки укладеному у липні 2021 року Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Бельгійським Федеральним офісом науки і політики та Королівським Бельгійським інститутом природничих наук.

Очікується, що судно прибуде в Україну у жовтні 2021 року. Тут воно отримає нове ім’я і розпочне свою діяльність в Чорному та Азовському морях.

"Ми дуже вдячні Королівству Бельгія за такий важливий для України подарунок - науково-дослідне судно "Бельгіка". Вже цього року на ньому ми плануємо відновити наукові дослідження у Чорному, а згодом і в Азовському морях. Сподіваємося це робити спільно з нашими бельгійськими колегами. Адже це сприятиме не лише впровадженню Україною Рамкової директиви ЄС про морську стратегію, яка є частиною Угоди про асоціацію Україна-ЄС, а і відновленню Чорного та Азовського морів", - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Діяти дослідницьке судно буде у складі Українського наукового центру екології моря Міндовкілля. Це дозволить Україні відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг Чорного та Азовського морів.

На шляху 8,600 км. з порту Зебрюгге, Бельгія до нової домівки - міста Одеса, Україна, українські науковці оцінять наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води і донних відкладів для проведення унікального скринінгу на десятки тисяч речовин-забрудників та мікропластику.

Нагадуємо:

http://nova.net.ua/u-merezhu-potrapylo-video-likvidatsii-chyselnoi-hrupy-terorystiv-video/