Вчені назвали тварин, які першими їли забагато солодкого

Хоча для нас карієс може означати, що настав час відвідати стоматолога, його відкриття у наших ранніх предків може виступати важливим показником давніх тенденцій у харчуванні. Свіжий аналіз скам’янілостей віком 54 мільйони років виявив найдавніший відомий приклад цього захворювання серед ссавців.

Примат Microsyops latidens страждав від відносно поширених зубних порожнин завдяки переходу на дієту, багату на цукор.

Хоча повних скам'янілостей M. latidens можна знайти не так багато, існує велика вибірка скам'янілих зубів, яку викопали у штаті Вайомінг у 1970-х роках. З тих пір вони були широко вивчені, включаючи обстеження крихітних отворів у зубах, але раніше ці маленькі порожнини вважалися фізичними пошкодженнями після загибелі ссавця.

Дослідник Кіган Селіг провів аналіз зубів 1000 окремих M. latidens, використовуючи мікро-КТ, що дозволило йому ефективно заглянути всередину зубів. При цьому вчений підтвердив карієс у 77 з них, виявивши найбільший і найдавніший відомий зразок зубних порожнин у вимерлого ссавця.

Ці примати в якийсь момент перейшли на їжу із високим вмістом цукру, яка давала їм більше енергії. Тварини й декілька мільйонів років до цього куштували фрукти, але не з такою пристрастю, як це робили M. Latidens.

Ми також повідомляли, що генетики збираються воскресити шерстистих мамонтів, які вимерли близько 12 тисяч років тому.