Світовий банк прогнозує понад 200 мільйонів мігрантів через зміни клімату до 2050 року

Про це пише «Голос Америки» із посиланням на доповідь Всесвітнього банку.

У доповіді Світового банку йдеться про Східну Азію, Тихоокеанський регіон, Північну Африку, Східну Європу та Центральну Азію.

Водночас цей документ не враховує наслідки кліматичної кризи в Африці на південь від Сахари, Південній Азії та Латинській Америці. Доповідь щодо цих регіонів Світовий банк оприлюднив ще у 2018 році.

В установі прогнозують, що загалом у світі зміни клімату можуть суттєво вплинути на можливості людей заробляти собі на життя. Йдеться про засухи, підняття рівня води у морі, неврожай та інші наслідки змін клімату.

Зокрема, лише в Африці на південь від Сахари можуть з'явитися до 86 мільйонів «кліматичних» мігрантів. У Східній Азії та Тихоокеанському регіоні мігрувати доведеться 49 мільйонам людей, а в Південній Азії — 40 мільйонам. За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини ХХІ століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично допустима норма, перевищення якої може призвести до зменшення врожайності рослин і, відповідно, до змін в екосистемах світу.

Якщо ж темпи зростання викидів, спричинені найбагатшими людьми світу, залишатимуться такими, як зараз, до 2050 року температура зросте ще на 1,5 градуса за Цельсієм — навіть якщо решта світу знизить рівень шкідливих викидів до нуля.