Створено неорганічний матеріал з найнижчою теплопровідністю

Cikavosti.com

Дослідники з Ліверпульського університету разом з колегами з Університетського коледжу Лондона та іншими вченими відкрили матеріал з найнижчою теплопровідністю.

Через втрати тепла витрачається в середньому 70% енергії, для скорочення цих втрат необхідні матеріали з низькою теплопровідністю. Це допоможе швидше перейти на використання чистої енергії.

У новій роботі автори за допомогою дизайну на атомному масштабі створили новий матеріал, що володіє унікально низькою теплопровідністю: в ньому об'єднані дві структури, кожна з яких уповільнює швидкість передачі тепла крізь тверде тіло.

"Виявлений нами матеріал має найнижчу теплопровідність серед усіх неорганічних твердих тіл і проводить тепло майже так само погано, як повітря" - Метт Россейнскі, професор і керівник дослідження.

Якщо прийняти теплопровідність сталі за одиницю, то показник титанового стрижня складе 0,1; води і будівельної цегли — 0,01; повітря — 0,0005; а нового матеріалу — 0,001.

Для того, щоб зробити такий матеріал, автори спочатку визначили алгоритми, за якими знижується теплопередача в кожній з двох структур, а потім створили комбіновану компоновку атомів, що має набагато нижчу теплопровідність, ніж будь-який з двох вихідних матеріалів.

Нове дослідження дає підстави для інших подібних експериментів, що використовують атомістичну взаємодію, а новий матеріал потенційно можна використовувати для застосування в термоелектричних пристроях, наприклад, для розробки термоізолюючого покриття.

Натхнення: hightech.fm