Другий політ Boeing Starliner відкладений на 2022 рік

Sundries

NASA та Boeing офіційно оголосили, що другий безпілотний випробувальний політ нового космічного корабля Starliner до МКС відкладений до 2022 року. Про високу ймовірність перенесення запуску Starliner на 2022 рік ЗМІ й експерти писали ще в серпні, коли фахівцям Boeing не вдалося оперативно розв’язати проблеми з клапанами в паливній системі корабля.

Другий демонстраційний політ Orbital Flight Test-2 (OFT-2) без екіпажу на цей момент переносився безліч разів – в липні запуск відклали через проблеми на МКС з російським модулем «Наука», а потім Boeing зіткнувся з блокуванням клапанів в паливній системі корабля.

Точна дата місії OFT-2 поки не називається, оскільки інженери Boeing продовжують працювати над усуненням проблеми з клапанами. Всього в руховій установці є 24 клапани подачі окислювача, 24 паливних клапани та 16 гелієвих клапанів. Всі 13 клапанів, які відмовили – клапани окислювача. Вони встановлені на двигунах, призначених для виведення Starliner на орбіту і подальшого маневрування.

NASA повідомило у своєму блозі, що продовжує оцінювати потенційні вікна місії, націлюючись на першу половину 2022 року. Очевидно, що тут все залежить від Boeing – наскільки оперативно інженери зможуть внести виправлення і підготувати корабель до запуску.

Головний менеджер NASA Сommercial Сrew Program зазначив, що це «складна проблема», яка зачіпає різні частини космічного корабля, до яких нелегко отримати доступ, що своєю чергою зажадало використання «методичного підходу і звукової інженерії для ефективного вивчення».

Декількома днями раніше NASA повідомило про зміни в складі екіпажу майбутніх пілотованих місій на МКС – космонавти Ніколь Манн та Джош Кассада, які повинні були летіти на Starliner, увійдуть до складу екіпажу п’ятої пілотованої місії SpaceX, запланованої на осінь 2022 року.

Нагадаємо, що попередня спроба запуску була невдалою: Boeing вперше запустила пілотований корабель до МКС. Але старт не вдався