Вчені "випадково" винайшли таблетку, яка здатна очистити літр води за годину

Новини.LIVE

Дослідники Техаського університету в Остіні (США) заявили про створення засобу для дешевого й швидкого очищення води на основі матеріалу гідрогелю.

Про це інформує пресслужба університету.

Від кип'ятіння до очищення сонцем

Наразі в науці використовують два основних способи очистки води — кип'ятіння або пастеризація. Втім, ці способи доволі енергозатратні, що є проблемою для тих регіонів, які мають високу потребу чистої води.

Магістерка Техаського університету Остіна Юхун Ґо досліджувала, зокрема, один з давніх способів очищення води. У цьому процесі їй "допомагало" сонце — під дією сонячного світла вода випаровується без шкідливих домішок, збираючись у конденсат.

Мали чистити обладнання, а виявилось...

Втім, спосіб виявився не надто дієвим, адже обладнання, на якому збирався конденсат, завжди містив мікроорганізми, яких регулярно потрібно було позбуватися. Тоді дослідниця запропонувала використовувати для цього гідрогель. Це нерозчинний у воді полімер з високим ступенем поглинання.

Як виявилось, цей матеріал годиться для очищення води: за годину часу він здатен відфільтрувати літр води. Розроблений Юхун Ґо та колегами гідрогель може вивільняти водень. Принцип роботи схожий до активаного вугілля: він здатен нейтралізувати бактерії з ефективністю в понад 99,999% без побічних продуктів. Крім того, це спосіб не потребує енергетичних затрат.

Запаси питної води стрімко скорочуються

Зараз дослідники активно працюють над покращенням своєї формули, щоб вона була здатна знищувати різноманітні патогени у воді. Вони запевняють, що масштабувати виробництво таблеток для очищення води буде доволі просто.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, до третини населення світу зараз не має доступу до питної води. ВООЗ також прогнозує, що до 2025 року половина людства житиме в умовах нестачі чистої води.

Дізнайтеся більше про наукові новини

Психологи з Університету Нотр-Дам в Індіані дослідили феном "кімнатної забудькуватості" та з'ясували, чому людина, коли виходить з одного приміщення та заходить в інше - забуває, що саме хотіла зробити. Науковці знайшли причину нашої неуважності – це спрацьовує "ефект дверей".

Вчені заявив, що наша планета стала тьмянішою, ніж в 1990-х роках. На це вплинуло зменшення кількості яскравих хмар над Тихим океаном.

Вчені розгадали загадку, якій 1,7 мільярда років. Справа у тому, що близько 50 років тому в Австралії знайшли скелю з кварциту. Ця осадкова гірська порода утворилася близько 1,7 мільярда років тому, а от у самій скелі виявили нірки від тварин. Але цікаво те, що вони були утворені за 1 мільярд років до появи самих тварин.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE.