Мегалітичну споруду у передмісті Дніпра вирішили залишити на місці

depo.ua

У передмісті Дніпра у селі Новоолександрівка було вирішено залишити на місці виявлений під час розкопок кургану п'ятитисячорічний кромлех. Таке рішення ухвалила Вчена рада Інституту археології Академії наук України.

Про це повідомила директорка Обласного центру з охорони історико-культурних цінностей Лідія Голубчик, передає Depo.Дніпро з посиланням на "Суспільне".

Кромлех з 60 кам'яних брил мають включити до державного реєстру нерухомих пам'яток. Для цього необхідно отримати науковий звіт археологів.

Робота над звітом ще триває. Інститут археології вимагає здати звіт до березня 2022 року.

"За усними розмовами й за листами, які управління культури облдержадміністрації направляло до організації дослідника, ми знаємо, що науковий звіт поки що готується. І що цей об’єкт буде передаватися на подальше зберігання до органу виконкому місцевого рівня, тобто виконкому Новоолександрівської селищної ради. Але поки що процедура передачі не відбулася. Тобто, зараз ані ОТГ, ані обласна адміністрація не можуть приймати ніяких рішень", – каже Голубчик.

За словами археолога Дмитра Тесленка, під керівництвом якого проводилися розкопки кургану, технічний звіт мають надати центру з охорони історико-культурних цінностей вже найближчим часом.

Нагадаємо, що навесні 2021 року у передмісті Дніпра знайшли велетенський мегалітичний комплекс віком 5000 років. Протягом кількох місяців тривали археологічні дослідження кургану з кромлехом.