Перша космічна фабрика буде виведена на орбіту в 2023 році

Sundries

Корпус космічної фабрики буде побудований компанією Rocket Lab, а обладнання для виробництва в невагомості та капсулу, в якій будуть повертати на Землю до 60 кг виробленої продукції, розробить стартап Varda Space. Виведення фабрики на орбіту заплановано на початок 2023 року на борту ракети Falcon 9 компанії SpaceX. Вона пропрацює в космосі три місяці. Varda Space поки не розкриває інформацію про те, що ця фабрика буде виробляти, варіантів багато.

Цей апарат – перший з трьох, які були розроблені силами Varda Space для демонстрації технологій, необхідних для виробництва в невагомості. Другий і третій відправляться на орбіту в кінці 2024 року, з урахуванням досвіду, отриманого після першого запуску, пише Space News.

Каліфорнійський стартап, який залучив на сьогодні понад $53 млн інвестицій, не уточнює, що саме планується випускати на орбітальній фабриці. Про це стане відомо, як тільки буде підписано контракт з клієнтом, пояснили в компанії. Серед можливих варіантів – цілий спектр цінних продуктів від медикаментів і біологічних органів до оптоволокна і напівпровідників. Виробництво в невагомості дозволить домогтися вищої якості продукції, а потенціал на ринку досить високий, щоб спробувати, впевнені засновники стартапу.

Однак головні труднощі, з якою зіткнулися інженери Varda, це розробка капсули, яка повинна буде доставити 40-60 кг продукції на Землю. «Строго кажучи, повернення складніше, ніж будь-яке виробниче обладнання, – сказав Вілл Брюей, гендиректор компанії. – Удар об атмосферу на 28 махах – це наша найсерйозніша проблема».

SpaceX була обрана, за словами керівництва компанії, тому, що вона пропонує найбільш вигідне і надійне рішення. «Вартість запуску – основний двигун нашої економіки, – сказав Деліан Аспарухов, віце-президент стартапу. – Ми хочемо дотримуватися самого недорогого з можливих рішень». А, як відомо, окрім SpaceX, дешевші ціни з розрахунку виведення 1 кг в космос, запропонувати не може ніхто. Це тільки завдяки тому що SpaceX єдина у світі використовує свої ракети повторно.