У пустелі Негев стартував експеримент з імітації марсіанських умов, – Фукс

АСПІ

В ізраїльській пустелі Негев 4 жовтня стартував міжнародний експеримент, в ході якого будуть імітовані умови життя на Марсі. Про це у соціальних мережах повідомив бізнесмен Павло Фукс.

Експеримент проводиться Ізраїльським космічним агентством, Австрійським космічним форумом (OeWF) та Європейським космічним агентством. Центр підтримки місії OeWF в Інсбруку, Австрія, буде стежити за місією. Захід проводиться в рамках проекту D-MARS (Desert Mars Analog Ramon Station).

Перший тиждень було присвячено організаційним питанням з розгортання комплексу моделювання AMADEE-20 Mars. 11 жовтня розпочалася фаза ізоляції екіпажу у складі шести "астронавтів" з Ізраїлю, Австрії, Німеччини, Іспанії, Нідерландів та Португалії (п’ятеро чоловіків і одна жінка), які будуть жити у куполі впродовж 21 доби. Дослідники будуть повністю ізольовані від зовнішнього світу в кратері Рамон шириною близько 40 км і глибиною 500 метрів.

Дослідники проведуть більше 20 наукових експериментів, серед яких тестування протирадіаційного жилета ізраїльського стартапу Stemrad. Він призначений для захисту кісткового мозку та інших чутливих органів людини від космічного випромінювання. За офіційною інформацією, до проведення експериментів залучено 200 дослідників з 25 країн світу.

Також ASPI news опублікувало коментар Фукса щодо роботи марсоходу NASA Perseverance на Марсі. Також він прокоментував появу унікального порту для літаючого таксі, який побудують в Італії.