Створено найміцніше скло у світі: вчені з Канади презентували унікальну розробку

Sundries

Скло сьогодні розповсюджено повсюдно. Ним склять вікна, зі скла роблять пляшки, горнятка та глечики. Скло важливе для аерокосмічної галузі. Тому чим міцнішим воно – тим краще. Здається, у Канаді змогли розробити скло, яке міцніше за все, що було до цього.

Розробкою займалися вчені з Університету Макгілла, Канада. Надихалися винахідники внутрішнім прошарком раковини молюска Abalone. Як результат – науковці розробили скло, яке має високий показник пружності. Матеріал у п’ять разів краще переносить удар, ніж звичайне скло та втричі міцніший.

Найміцніше скло у світі

Вчені вивчали структуру внутрішнього прошарку раковини молюска Abalone, щоб спробувати відтворити її у лабораторії. На основі цього був створений матеріал зі скла та акрилу. Архітектура скла імітує структуру мушлі, що й забезпечує високі показники міцності. “Досі існував компроміс між високою міцністю, ударною в’язкістю та прозорістю. Наш новий матеріал не тільки в три рази міцніший за звичайне скло, але й більш ніж в п’ять разів більш стійкий до зламу”, – розповідає винахідник та біоінженер Аллен Ерліхер.

Спочатку у дослідників вийшов хоч і міцний, але непрозорий матеріал. Тому довелося вивчати та налаштовувати показник заломлення світла в акрилі. Після цього вчені повторно об’єднали два матеріали, щоб отримати уже не лише міцне, а й прозоре скло.

Маючи гарний показник пружності, розроблене скло більше схоже на пластик. Якщо його кинути на підлогу, то воно не постраждає.