Blue Origin вдруге відправила у космос туристів. Цього разу ㅡ із зіркою «Зоряного шляху» на борту

Hromadske.ua

Трансляцію запуску та польоту опублікували на YouTube-каналі Blue Origin.

New Shepard NS-18 стала вже другою туристичною місією для New Shepard. Спершу запуску планувався на 12 жовтня, але через погодні умови його перенесли.

Компанія ще 4 жовтня оголосила склад екіпажу: на борту New Shepard були Кріс Бошвізен — співзасновник космічної компанії Planet Labs, Глен де Вріз — співзасновник компанії з проведення клінічних випробувань Medidata Solutions, а також Одрі Пауерс — віцепрезидентка Blue Origin з питань польотів. Окрім того, місце на кораблі отримав актор Вільям Шетнер, який здобув популярність після ролі капітана Кірка в науково-фантастичному серіалі 1960-х років «Зоряний шлях». Цього разу Шетнер, якому березі виповнилося 90 років, зміг побути у космосі по-справжньому.

Всього політ New Shepard тривав близько 11 хвилин. Члени екіпажу підняли на висоту близько ста кілометрів над рівнем моря, що вважається умовною межею космосу. Після того, яка капсула досягла найвищої точки польоту, космічні туристи мали кілька хвилин, щоб помилуватися краєвидами із космосу у невагомості. Уже незабаром після цього у Blue Origin повідомили про успішне приземлення.