Розкрито природу невідомих джерел гамма-випромінювання

Cikavosti.com

Міжнародна група астрономів розкрила природу багатьох джерел гамма-випромінювання, — вчені виявили, що більшість з них є блазарами: класу активних галактик, в центрі яких знаходяться надмасивні чорні діри.

Вченим вдалося підтвердити, що багато хто з виявлених раніше гамма-джерел відносяться до блазарів.

Блазари — це рідкісні галактики, в центральних областях яких розташовуються надмасивні чорні діри. Блазари викидають матерію зі швидкістю близькою до швидкості світла у вигляді потужного струменя. Прискорені частки в цих струменях можуть випускати вкрай високоенергетичні гамма-промені, які видно з приладів на борту супутника Fermi.

Команда під керівництвом доктора Гарольда Пенья Герасим з Мексиканської національного інституту астрофізики, оптики й електроніки (INAOE) проаналізувала сотні оптичних спектрів, зібраних спектроскопічним телескопом Large Sky Area Multi-Object Fabre (LAMOST) на станції Сінлун в Китаї.

Дослідники відібрали джерела гамма-випромінювання, віднесені до блазарів-кандидатів. Для правильної їх класифікації та підтвердження їх природи були необхідні оптичні спектроскопічні спостереження. За допомогою даних LAMOST вдалося класифікувати десятки блазарів.

За оптичними спектрами, отриманими LAMOST, вчені змогли впізнати блазари й оцінити їх червоне зміщення. Пошук блазарів вкрай важливий для оцінки позагалактичного гамма-фону.

Дослідження опубліковане в журналі The Astronomical Journal.

Натхнення: www.popmech.ru