Blue Origin анонсувала черговий суборбітальний політ із космічними туристами на борту

Інтерфакс-Україна

Американська приватна аерокосмічна компанія Blue Origin відправить у суборбітальний політ на ракеті New Shepard шістьох космічних туристів, запуск запланований на 9 грудня, повідомила компанія у вівторок.

"Blue Origin оголосила склад екіпажу майбутньої 19-ї місії ракети New Shepard 9 грудня, до нього ввійдуть два почесних гостя та чотири комерційних туристи", - йдеться в повідомленні.

Серед почесних гостей – ведучий американського телевізійного шоу Good Morning America Майкл Страхан і старша дочка першого американця, який здійснив суборбітальний космічний політ, Алана Шепарда - Лора Шепард Чарчлі. До них приєднаються філантроп Ділан Тейлор, інвестор Еван Дік, підприємець Лейн Бесс і його дружина Кемерон Бесс.

Останній суборбітальний політ на ракеті New Shepard відбувся 13 жовтня цього року. Він тривав близько 11 хвилин. За цей час, після вертикального розгону, спускний апарат із туристами на борту набрав висоту приблизно 105 км.

До складу екіпажу входили 90-річний канадський актор Вільям Шетнер, відомий завдяки своїй ролі капітана зорельота Enterprise Джеймса Кірка в серіалі та фільмах Star Trek, він став найстарішою людиною з усіх, хто коли-небудь побував у космосі; віце-президент Blue Origin із польотів Одрі Пауерс, колишній інженер NASA і співзасновник компанії Planet Labs Кріс Бошуайзен і віце-президент французької компанії Dassault Systemes Глен де Врі.

Перший політ ракети з туристами на борту відбувся 20 липня, в ньому брав участь власник компанії - Джефф Безос.

Багаторазова система New Shepard, створена для комерційних туристичних польотів на межу космосу, складається з одноступінчастої 18-метрової ракети-носія і спускної капсули, призначеної для шістьох осіб. Вона оснащена системою аварійного порятунку й парашутами.