Малюнок 8-річної українки оздобить борт космічної ракети

Патріот Донбасу

Восьмирічна житомирянка Ярина Закалюжна перемогла у міжнародному художньому конкурсі «Juice up your rocket! Art competition», який організувало Європейське космічне агентство. Тепер малюнок української школярки нанесуть на борт космічної ракети Arian-5.
Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє Суспільне.
Участь у міжнародному конкурсі малюнків узяли 2600 дітей з 63 країн світу. Фіналістами стали 12 художників з Італії, Шрі-Ланки, Іспанії, Німеччини, Словаччини, Швейцарії, Естонії, Угорщини, Ізраїлю, Сальвадору, Франції та Великобританії. Але переміг саме малюнок житомирянки Ярини Закалюжної.

«На малюнку зображено, як планета Земля передає Юпітеру корабель, який буде її досліджувати, а його супутники дивляться, що відбувається. Один супутник дуже злякався, другий — здивувався, а третій — заснув», — розповіла кореспондентам юна художниця.
Космічна ракета «Arian-5», на якій зобразять малюнок житомирянки, у 2023 році має запустити в космос апарат для вивчення Юпітера. І якщо епідеміологічна ситуація у світі покращиться, то у 2023 році Ярина Закалюжна разом із батьками зможе відвідати Францію та бути присутньою на запуску космічної ракети.
Варто зазначити, що для того, щоб вигадати ідею малюнка та зобразити її на папері, Ярині знадобилося два дні.

/фото: Суспільне Житомир/
«Я дуже щаслива і рада, що перемогла. І водночас дуже здивована, і злякана. Коли про перемогу дізналися всі мої друзі, то почали мене обіймати й вітати», — додала Ярина.
Батько дівчинки Леонід Закалюжний розповів журналістам Суспільного, що його донька малює з двох років. Те, що зі своїм малюнком донька посіла перше місце, стало для нього приємною несподіванкою.
«Вона дуже творча, розумна і незвичайна дитина. Обіцяють, що малюнок Яринки буде зображений на ракеті, яка виведе міжпланетну станцію на орбіту, а далі вона полетить до Юпітера. Крім того, нас обіцяють запросити на запуск цієї ракети, в якійсь з центрів Європейського космічного агентства», — зазначив батько школярки.
Робота Ярини цікава, гармонійна і лаконічна, резюмує її вчителька образотворчого мистецтва Наталія Штарова.