NASA протестує космічний корабель для захисту Землі від астероїдів

UNN

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) проведе випробування космічного корабля DART, який після зіткнення з астероїдом має змінити траєкторію його польоту. Про це повідомляється на сайті американської космічної агенції, передає УНН.

Цитата

“DART — це керована планетарним захистом перевірка технологій запобігання зіткненню із Землею небезпечним астероїдом. Проект DART стане першою демонстрацією техніки кінетичного ударного механізму, що дає змогу змінити рух астероїда в космосі”, — сказано в описі.

Деталі

У космос апарат доставить ракета-носій американської компанії SpaceX Falcon 9, яка стартує з бази Космічних сил Ванденберг у Каліфорнії о 22:21 23 листопада за місцевим часом (08:21 24 листопада за часом Києва). Трансляцію запуску апарата можна буде спостерігати на офіційному каналі YouTube NASA.

За розрахунками NASA, після виходу у відкритий космос, космічний корабель DART відокремиться від ракети-носія, розгорне сонячні батареї і почне зближення з подвійним астероїдом Дідімос — Діморфос, який, як і Земля, обертається навколо Сонця. Як очікується, апарат зіткнеться з меншим із них — Діморфосом — на швидкості близько 24 тис. км/год восени 2022 року. В результаті зіткнення орбіта 160-метрового Діморфа, який обертається навколо більшого Дідіма, має відхилитися “на частку відсотка”.

Доповнення

У січні 2016 року NASA створило Відділ координації планетарної оборони (Planetary Defense Coordination Office), метою якого є захист Землі від загроз з космосу. У зоні відповідальності відділу: нагляд над усіма проектами NASA, метою яких є пошук та вивчення астероїдів та комет, що проходять поряд з орбітою Землі, а також міжурядова координація відповідей на будь-які потенційні загрози планеті з космосу.