На Одещині виявили найменших рукокрилих в Європі

depo.ua

У Тарутинському степу на Одещині за допомогою акустичного моніторингу виявили найменших рукокрилих в Європі – нетопира звичайного та нетопира-карлика. Ці крихітні тварини можуть сховатися у коробці від сірників.

Знайшли крихітних тварин за допомогою спеціального обладнання, наданого Британським орнітологічним трестом для дослідження біорізноманіття степу, повідомляє Depo.Одеса, посилаючись на Rewilding Ukraine.

Окрім рукокрилих за допомогою британського обладнання був також знайдений такий мешканець степу, як бурозубка мала. Дослідження проводяться в межах партнерського проєкту "Оцінка впливу відновлення на біорізноманіття за допомогою акустичного моніторингу", що фінансується Програмою "Ландшафти під загрозою".

У Rewilding Ukraine зазначили, що акустичний моніторинг – це сучасний метод дослідження, у якому тварин на певній території виявляють та визначають за допомогою звуків, які вони видають. Продовження моніторингу заплановане у наступному році у степу та зовнішній дельті Дунаю.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FrewildingUA%2Fposts%2F1067410660690216&$1_text=true&$1=500" width="500" height="806" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Раніше повідомлялося, що у дику природу на Одещині повернули шістьох пугачів. А у Дунайському біосферному заповіднику на плавучих платформах для пеліканів встановлять кам'яних птахів.