Україна планує запустити вісім супутників на орбіту до 2025 року, — голова Держкосмосу Тафтай

Finance.ua

Підготовлена Загальнодержавна цільова науково-технічна космічна програма на 2021−2025 роки передбачає виведення на орбіту 8 українських супутників.

Про це повідомив голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай у коментарі Укрінформу.

«У програмі є три магістральні напрямки: створення космічних систем спостереження Землі і потужної ракетної техніки, впровадження новітніх космічних технологій на ринку послуг і масштабний R&D. конкретніше: вісім українських супутників на орбіті – один апарат середньої просторової розрізненості, шість апаратів — високої (1 метр)) і один — надвисокої (0,5 метра)», — сказав Володимир Тафтай.

За його словами, передбачається також створення ракетно-космічних комплексів важкого класу (Зеніт-7Н), ракети-носія середнього («Циклон-4М») і легкого («Циклон 1») класів, розробка комплексу надлегкого класу.

Крім того, в рамках реалізації програми планується серійне виготовлення складових ракет-носіїв «Антарес» і «Вега», створення космічних систем моніторингу навколоземного космічного простору, апаратів для дослідження іоносфери і атмосферного аерозолю, новітніх приладів для участі в міжнародних проектах спільно з NASA і Європейським космічним агентством.

Передбачається також розгортання командно-вимірювальної станції телеметричної інформації на антарктичній станції «Академік Вернадський».

Тафтай зазначив, що заплановано також створення місячного модуля, проектування і розробка засобів, систем і приладів для перспективної місячної місії в рамках міжнародного проекту «Артеміда».

«Це не повний перелік завдань державної космічної програми, але, думаю, цього достатньо, щоб окреслити нашу стратегію. Ми будемо захищати державу в космосі, виробляти відому на весь світ потужну ракетно-космічну техніку і інвестувати в R&D», — підкреслив Володимир Тафтай.