До Землі наближається "потенційно небезпечний астероїд", який можна буде побачити

Новини.LIVE

У космічному агентстві NASA повідомили, що до Землі наближається потенційно небезпечний астероїд 1994 PC1. Він пролетить повз планету 18 січня на відстані близько 3 млн км. Вчені розповіли, що його можна буде побачити через телескоп.

Про це повідомляє Inverse.

Читайте також: 8 дивовижних фото Землі, зроблених супутниками з космосу.

Астероїд можна буде побачити

За даними NASA, довжина астероїда – близько 1,1 км, яка дорівнює довжині двох с половиною будівель Емпайр-Стейт-Білдинг у Нью-Йорку.

У космічному агентстві зазначають, що 18 січня 2022 астероїд наблизиться до Землі на максимально близьку відстань. Це відбудеться в проміжку від 5 годин до 19 годин за Всесвітнім координованим часом (UTC).

Однак у NASA наголосили, що цей астероїд не несе небезпеки для людства, адже відстань між Землею та космічним об’єктом буде великою - близько 2,9 млн км.

Крім цього, існує правило, що якщо астероїд наближається до Землі на відстань ближче 7,4 млн км, а його розмір більший за 150 м, то його вважають потенційно небезпечним та заявляють про це громадськості.

Вперше астероїд 1994 PC1 був відкритий у 1994 році. Тоді відкриття зробив астроном Роберт Макнот з обсерваторії Сайдінг-Спрінг в Австралії. Астероїд належить до групи Аполлона.

Більше новин про космос:

Учені вперше спостерігали за смертю зірки. Після вибуху червоний надгігант перетворився на наднову яскраву зірку типу II – SN 2020tlf.

Впродовж 2021 року астрономивиявили навкруги далеких зірокдесятки різних екзопланет. Їх відкрили завдяки новітнім наземним та космічним обсерваторіям.

Китай виклав в інтернет фотографії "Червоної планети",зроблені зондом "Тяньвень-1" і марсоходом "Чжуронг". На них чітко можна розглянути крижану поверхню, а також в цілому рельєф планети.

Телескоп Джеймс Вебб завершив розгортання 21-футового дзеркала, покритого золотом. Тепер він прямує до точки Лагранжа і буде досліджувати планети, що знаходяться поза Сонячною системою (екзопланети).