В Омані виявлено прототип нард віком 4000 років

DIP

Як повідомляє Daily Mail, археологи, що працюють в Омані, виявили кам’яну настільну гру, яка, ймовірно, була популярною близько чотирьох тисяч років тому.

Розкопки проводились у долині Кумайра, на місці стародавнього поселення під керівництвом фахівців Варшавського університету та Міністерства туризму Омана.

Артефакт було знайдено у руїнах будівлі. На ігровому полі вчені віявили тринадцять квадратів із заглибленням у центрі. За словами Петра Бєлінського, керівника розкопок та археолога Варшавського університету, такі знахідки «надзвичайно рідкісні». Ancient stone board game ‘likely played in a similar way to backgammon’ is discovered at a 4,000-year-old Bronze Age settlement in Oman 🇴🇲 pic.twitter.com/GPP8yAyqoA

— Tudor architecture🇬🇧 (@ArchitectureTud) January 10, 2022 “Найвідоміший зразок такої ігрової дошки був знайдений на стародавньому кладовищі в Урі (на території сучасного Іраку)”, – сказав Бєлінський, додавши, що подібні “настільні ігри” були знайдені в Індії, колишній Месопотамії та Східному Середземномор’ї.

Хоча правила гри втрачені, фахівці вважають, що вона найбільше нагадує сучасні нарди.

Також читайте: Які механізми керують світом соціальних мереж? Що на той бік екрану?

Два гравці кидають кістки, щоб розмістити всі свої фішки на дошці та прибрати їх із поля до того, як це зробить їхній супротивник. Як і в нардах, вони можуть блокувати фігури противника.

Розкопки у долині Кумайра ведуться з 2015 року. За цей час вчені виявили руїни та артефакти щонайменше п’яти різних археологічних періодів, включаючи залізний вік.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Лікарі дали дієві поради як боротися з безсонням».