Компанія Ілона Маска SpaceX запустить український супутник "Січ 2-30" у космос: маленька перемога вперше за 10 років

Znaj.ua

Стало відомо про те, що вперше за 10 років український супутник "Січ-2-30" відправиться в космос. Відбудеться це вже в четвер, 13 січня.

Варто відзначити, що запуск проведений компанією Ілона Маска SpaceX з мису Канаверал, Флорида (США). Виготовлений космічний апарат державним підприємством "Конструкторське бюро "Південне", що в місті Дніпро, і все відбувалося в рамках національної космічної програми Державного космічного агентства України.

Завданням супутника буде отримання фотографій поверхні Землі у видимому і ближньому інфрачервоному діапазонах і моніторинг параметрів іоносфери планети.

Запуск повинен трапитися в четвер, 13 січня, приблизно о 17:25 за київським часом. Однак, це в тому випадку, якщо не виникне ніяких проблем з погодними умовами.

Нагадаємо, що про наміри вивести супутник на орбіту стало відомо ще в лютому минулого року, і в квітні Кабінет Міністрів навіть погодив фінансування і запуск.

Роботи по його створенню були розпочаті в 2013 році, а в 2015 році було прийнято рішення, що його за свій рахунок добудує конструкторське бюро "Південне" (вартість робіт оцінена в 98 млн грн). Запуск супутника переносили кілька разів, і ось, найімовірніше все відбудеться саме в цей день.

Ще одна маленька перемога для України.

Нагадаємо, що на місяць хочуть запустити 6 мільйонів живих організмів: відправлять і закопають під поверхню

Раніше повідомлялося, що місія по захисту планети? У NASA повідомили, що запустили ракету, щоб врізатися в небезпечний астероїд

Також,перший "портрет" Землі допоміг зробити Гітлер, неймовірне видовище: "вчені тоді просто зійшли з розуму..."