SpaceX виведе на орбіту український супутник "Січ": коли та де дивитися

Новини.LIVE

Ракета-носій Falcon компанії SpaceX Ілона Маска виведе на орбіту український супутник "СІЧ-2-30" вже 13 січня. Запуск відбудеться з пускового майданчика на мисі Канаверал, що у США.

Про це повідомив Голова Державного космічного агентства (Держкосмос) Володимир Тафтай на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Телескоп James Webb закінчив розгортання золотих дзеркал і відправився в Сонячну систему - які дані отримає Земля

SpaceX запустить "СІЧ-2-30"

Запуск ракети-носія має відбутися з пускового майданчика на мисі Канаверал, що у США, о 17:30 за київським часом.

Якщо все пройде, як заплановано, відділення супутника від ракети і його вихід на орбіту відбудеться о 18:50. Вже о 20:15 він має пролетіти над Україною.

Запуск ракети з українським супутником транслюватимуть на YouTube-каналі SpaceX.

"Призначення супутника Січ-2−30 — моніторинг використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійних лих. Тобто це супутник для цивільних задач. При цьому він дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів тощо", - зазначив Тафтай.

Україна не запускала до космосу власну техніку з 2011 року. Роботи зі створення супутника ведуться з 2013.

Створення космічної системи дистанційного зондування Землі "Січ" передбачено загальнодержавною цільовою космічною програмою на 2013-2017 роки і Концепцією реалізації космічної діяльності на період до 2032 року.

Інші новини про космос

Протягом 2021 року астрономи виявили навколо далеких зірок десятки різних екзопланет. Їх відкрили завдяки новітнім наземним і космічним обсерваторіям.

Китай виклав в інтернет фотографії "Червоної планети", зроблені зондом "Тяньвень-1" і марсоходом "Чжуронг". На них чітко можна розглянути крижану поверхню, а також в цілому рельєф планети.

На Великому адронному колайдері вперше виявили нейтрино. Це зробили вчені з колаборації FASER. Електрично нейтральні частинки нейтрино виробляються сонцем, космічними променями або іншими джерелами енергії.

На сонцеподібній зірці EK Draconis спостерігався потужний супер сплеск. Вчені вважають, що це є попередженням землі, адже, якщо подібне станеться на сонці – можуть бути катастрофічні наслідки.